Juni 20

11.4M Bitcoin utrzymywany jako inwestycja długoterminowa

11,4 mln Bitcoin jest w posiadaniu długoterminowych inwestorów, co zmniejsza podaż handlową do zaledwie 20% całkowitej podaży Bitcoin.

Według Chainalysis, zdecydowana większość Bitcoinów (BTC) jest utrzymywana jako inwestycja długoterminowa, przy czym 60% jest utrzymywana przez licencjonowanych powierników.

Podział podaży Bitcoinów

Przerwa w dostawie Bitcoinów. Źródło: Analiza łańcuchowa.

Cyfrowe złoto.
Spółka doszła do wniosku, że rozbicie dostaw Bitcoinu upodabnia je do złota, wspierając tym samym status składnika aktywów jako złota cyfrowego. Wyjaśniają jednak, że to właśnie 3,5 mln BTC jest przedmiotem aktywnego obrotu, który wspiera cenę:

„Ale to cyfrowe złoto jest wspierane przez aktywny rynek handlowy dla tych, którzy wolą często kupować i sprzedawać. 3,5 miliona Bitcoinów używanych w handlu zasila rynek, a w interakcji z poziomem popytu, określa cenę“.

Chainalysis definiuje długoterminowych inwestorów jako tych, którzy nigdy nie sprzedali więcej niż 25% swoich udziałów, zauważając, że tacy użytkownicy często posiadają swoje aktywa przez wiele lat.

340.000 inwestorów tygodniowo

Dalsza analiza segmentu handlowego podaży Bitcoinów, Chainalysis stwierdza, że chociaż handlowcy detaliczni są odpowiedzialni za 96% transakcji, profesjonaliści przenoszą większą część wolumenu:

„Handlowcy detaliczni, których kategoryzujemy jako tych, którzy deponują mniej niż 10.000 USD Bitcoinu na giełdach w danym momencie, wydają się być zdecydowaną większością, stanowiącą 96% wszystkich transferów wysyłanych na giełdy średnio co tydzień. Profesjonalni traderzy kontrolują jednak płynność rynku, stanowiącą 85% całej wartości USD wartości Bitcoinów wysyłanych na giełdy“.

Handel detaliczny w porównaniu z profesjonalnymi handlowcami

Handel detaliczny kontra handel profesjonalny. Źródło: Analiza łańcuchowa.

Spółka stwierdziła również, że maksymalna liczba handlowców tygodniowych w 2020 roku wynosiła 340.000.

60% przetrzymywanych u licencjonowanych opiekunów
Około 60% całej dostawy Bitcoinów jest przechowywane przez licencjonowanych powierników lub dostawców usług wirtualnych aktywów, lub VASP-ów. The News Spy Statystyka ta obejmuje wiele wymian. Sama baza monet, posiada blisko 1 milion Bitcoinów.

Gdzie Bitcoin jest przechowywany przez rodzaj powiernika

Gdzie Bitcoin jest trzymany przez rodzaj kustosza. Źródło: Analiza łańcuchowa.

Firma zakłada utratę 3,7 mln BTC, w tym ok. 1,1 mln monet, które prawdopodobnie zostały wydobyte przez Satoshi Nakamoto.

Rola kustoszy wzrosła z czasem, co może wylać paliwo na ogień dla tych, którzy uważają, że w przestrzeni kryptońskiej jest zbyt duża centralizacja.
Veröffentlicht20. Juni 2020 von admin in Kategorie "Echodot